Geros valios žmonėms

Atvirai ir garbingai apie žiniasklaidą

Posted by geravalia - lapkričio 9, 2007

gzi.jpgPortalas gzi.lt – tai erdvė, skirta atviresnėms ir garbingesnėms diskusijoms apie žiniasklaidą. Tai viešas forumas, kviečiantis į būrį visas žiniasklaidos priemones, kurioms rūpi etikos ir skaidrumo klausimai.

Tai erdvė, visiems norintiems suteikianti galimybę kalbėti viešai ir drąsiai, raginanti prisijungti visus žurnalistus, žiniasklaidos ekspertus, ryšių su visuomene specialistus, verslininkus, politikus, apžvalgininkus, ekonomistus ir visus kitus, kuriems žiniasklaida rūpi ir kurie neabejoja, kad apie ją reikia kalbėti.


Čia kiekvienas pilietis raginamas išsakyti savo nuomonę apie žiniasklaidą ir visuomenės informavimo priemones. Jam siūloma ne šmeižti ir keikti, o svarstyti ir klausti, siūlyti ir analizuoti, kas ir kodėl taip rašo, rodo ar kalba.Tai erdvė, į kurią įsijungę žiniasklaidos priemonių atstovai raginami išdrįsti pripažinti klaidas ir ieškoti būdų jas spręsti. Erdvė, siūlanti viešai kalbėti apie interesus, iškraipančius žiniasklaidos turinį ir padarančios jį negarbingu, paminančiu visuomenės informavimo nuostatas.

Čia netoleruojamas šmeižtas ir piktnaudžiavimas visuomenės pasitikėjimu grįsta galia, žiniasklaidos galimybės skleisti informaciją naudojimas asmeniniais tikslais, laužant visuomenės informavimą reguliuojančiuose įstatymuose nustatytus principus.

gzi.lt – pilietinė iniciatyva, nesiekianti vienų girti, kitų smerkti, neskirstanti į garbingus ir mažiau garbingus. Projekto tikslas – skatinti žurnalistų ir visuomenės diskusiją.

Žiniasklaidos priemonėms, prisijungiančioms prie iniciatyvos, siūloma visų pirma kalbėti apie save, o ne peikti neprisijungusius, raginama ne tik diskutuoti apie garbingumą, bet ir garbingiau dirbti, stengiantis laikytis visų visuomenės informavimą reglamentuojančių įstatymų ir Žurnalistų etikos kodekso principų.

gzi.lt 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: