Geros valios žmonėms

Emiro Kusturicos medinis miestas ir “biorevoliucija“

Posted by geravalia - lapkričio 9, 2007

kusturica.jpgMećavnik kalno viršūnėje, tiesiai virš Mokra Goros geležinkelio stoties, yra unikalus etno kaimas, sukurtas žymaus filmų režisieriaus Emir Kusturicos. Jis pavadintas Drven Grad (medinis miestas), nes jį sudaro tik mediniai pastatai, būdingi kalnų kaimeliams. Netgi kaimelio kelias yra medinis. Drven Grad yra gražioje neužterštoje vietovėje 200 kilometrų į pietryčius nuo Serbijos sostinės Belgrado ir yra tipiško Balkanų kaimo kopija. Drven Grad Kusturica pastatė kaip filmavimo aikštelę savo filmui “Zivot je cudo” (“Gyvenimas – tai stebuklas”, angl. “Life is a Miracle”). Baigus filmavimą (beje, labai gražus filmas), režisierius Emir Kusturica galiausiai nusprendė apsigyventi Mokra Goroje.
Atvežti iš kaimų ar vietoje rekonstruoti namai, Drven Grad’e atlieka modernią funkciją, taigi šis miestelis turi savo kino teatrą, biblioteką, galeriją, suvenyrų parduotuvę, bažnyčią, tradicinį restoraną ir kavinukę, kur greta įvairių pyragų ir kitų saldumynų, patiekiamos tik natūralios sultys.


Neseniai žymus režisierius ėmėsi organinės žemdirbystės. Jis pradėjo gaminti naują liniją “biorevoliucinių” sulčių, pagamintų iš vaisių, užaugintų jo organiniame ūkyje Drven Grad. Sultys pavadintos žymių revoliucionierių arba žmonių, kurių gyvenimai kokiu nors būdu erzino Vakarų valstybių aparato veikėjus, vardais. Tito vardu pavadintos vaivorų sultys, Che Guevaros – aviečių sultys, dar vienos sultys bus skirtos Fideliui Castro, o vienos net pavadintos Saddamo Husseino vardu… Dėl kai kurių vardų, manau, žmonių pažiūros gali labai išsiskirti, tačiau Kusturica tiki, kad šie žmonės nusipelnė turėti sultis, skirtas jiems.

Nuotraukos

Parengta pagal:

Reklama

Vienas atsakymas to “Emiro Kusturicos medinis miestas ir “biorevoliucija“”

  1. liutus said

    Kadangi vis tiek darbuojuos visai šalia Džacharo Dudajevo skvero, galėčiau gerti ir Husseino sultis. Įdomu, iš ko jos spaudžiamos 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: